Hipnoz İle Sigara Bıraktırma

Yapılacak hipnoterapi seansları ile sigara bıraktırmak mümkün. Gereksiz masrafları bir kenara bırakıp tüm sağlıksız maddeleri zihninizde bitirin.

Bilinçaltı davranışların ana kaynağıdır. Geçmişten bugüne kadar yaşanan her olay, endişeler, korkular, kaygılar, bilinçaltında birikirler. Sigara bağımlılığı da insanların bilinçaltına yerleşmiş durumdadır. Sigarayı bırakmak isteyenlerin en büyük problemi ise sigarayı “bırakamamak” olmaktadır. Hatta sigarayı bırakan kişilerin bazıları, bir süre sonra tekrar sigaraya başlamaktadır. Bilinçaltına kaydedilen her davranış ya da düşünce 21 kezden fazla tekrar ederse otomatikleşiyor ve bilinçaltına kaydediliyor. Sigara da böyle bir bağımlılık olduğu için yemeklerden sonra içmeyi hatırlamak, çalışırken molalarda sigara içmek, çay kahve içildiğinde yanında bir sigara yakmak artık bilinçaltına yerleşmiş durumdadır. Sigara artık bağımlılığa dönüşmüştür. Bilinçaltı sigarayı artık bir arkadaş, dost, sosyalleşme aracı ve hatta keyif verici bir madde olarak algılamaya başlamıştır. Bu yüzden bu bağımlılıktan kurtulmak sanıldığı kadar kolay değildir. Fakat hipnoterapi ile bu bağımlılıktan kurtulmak mümkün olabilmektedir. Yaklaşık olarak üç beş seans hipnoza giren sigara bağımlıları, sinirlenmeden ve sıkılmadan bu bağımlılıktan kurtulmayı başarabilmektedir. Hipnotik olarak alınan telkinler kişinin sigara bırakma sırasında kilo almasını da engellemektedir. Yapılan araştırmalara göre hipnoz, sigara bırakma yöntemi arasında en etkili yöntem olarak kabul edilmiştir.

Hipnoterapi İle Sigara Bırakmak Neden Etkili Olur?

Bilindiği gibi, sigara bilinçaltına yerleşmiş bir alışkanlıktır. Öncelikle bilinçaltını sigara içmemeye inandırmak ve bu bağımlılıktan kurtulmayı istemek gerekir. Sigara bir arkadaş, keyif verici bir madde olarak bilinçaltına yerleştiğinden,  bu alışkanlıktan kurtulmak zor olacaktır. Otomatiğe dönüşen alışkanlıkların yönetimi bilinçaltındadır. Sizi heyecanlandıran, üzen, sevindiren ya da etkileyen bir olay karşısında sigara yakabilirsiniz. Sigarayı bırakmak, aşırı yeme ve kilo alma problemlerini de beraberinde getirir. Hipnoz ile hem sigara bağımlılığından kurtulmak hem de bu esnada aşırı kilo alınımından kurtulmak mümkün olacaktır. Hipnoz sayesinde sigara içme alışkanlığının yerine sağlıklı davranış biçimleri koyulacaktır. Sigara içmek istenildiğinde onun yerine yeni alışkanlıklar yerleştirmesi sağlanacaktır. Ama öncelikle sigaraya karşı bir nefret duygusu uyanmalıdır. Sigaranın sağlığa verdiği zararlar, geçerli sosyal nedenler, telkinler ile bağımlıya doğru olarak verilmelidir. Bu alışkanlığı bırakmak biraz zaman alabilir, ama hipnoterapi ile bırakabilirsiniz. Fakat sigara içmeye neden olan duygusal nedenler de ortadan kaldırılmalıdır. Kendini rahat ve huzurlu hisseden bağımlı zaman içerisinde bu alışkanlığından vazgeçecektir. Hipnoz sayesinde (eğer ki sizde isterseniz) bu bağımlılığa son verebilir ve sağlıklı bir yaşama adım atabilirsiniz.

Sigarayı bırakmak isteyen kişinin bilinçaltına verilen telkinler sayesinde bu bağımlılıktan kurtulmak için adım atılmış olunuyor. Metabolizmanın yeni bir düzene girmesi sağlanıyor. İnsanlara güç kazandırarak motivasyonları arttırılıyor. Hipnoz sırasında verilen telkinler ile yaşamlarında oluşan sıkıntılara, korkulara ve kızgınlıklara karşı, kimse ile paylaşılamayan duygulara farklı çözümler getiriliyor ve endişeler, korkular ortadan kaldırılarak irade gücünüz arttırılıyor. Unutkanlık ve yorgunluk gibi yaşama sevincinden uzaklaştıran duygulardan kurtulmak sağlanıyor, yaşma sevinciniz arttırılıyor. Sigarayı bıraktıktan sonraki stres ve sinirlilikten kurtulmak için özgüven aşılanıyor.

Sigara Bağımlılığından Kurtulunca Ne Olur?

Sigarayı bırakan insanlar daha fazla yemek yemeye başlarlar. Ayrıca sinirli ve geçinmesi zor insanlar haline dönüşürler. Kendilerini boşlukta hisseder ve böyle işlerle, boş olarak kabul edilen işlerle uğraşırlar. Çünkü sigara gitmiştir ve bilinçaltında boşluk oluşmuştur. Sürekli yemeye yönelmeleri, kilo problemlerini de beraberinde getirir. Ayrıca kendilerini topluma sigara ile kabul ettirmek isteyen bağımlılar da bulunmaktadır. Kendisini topluma bu şekilde kabul ettirmeye çalışan insanlar, sigarayı bıraktıklarında kendilerini toplumdan uzaklaşmış gibi hissederler. Yine sigara bağımlılığı, güzel yaşanan bir olay sonrasında da başlamış olabilir. Sigarayı bıraktıklarında bilinçaltı tüm bu olaylar tekrar yaşanacakmış gibi insanları harekete geçirir. Bu yüzden sigarayı bırakma sırasında oluşabilecek problemlere karşı da alınacak hipnoz seansları yardımcı olacaktır.

Sigarayı bırakmak istediğinizde hipnoz sizin için sorunsuz ve etkili bir yol olacaktır. Çünkü sigara bağımlılığı bilinçaltına yerleşmiş ve otomatikleşmiş güçlü bir bağımlılıktır. Bunun için öncelikle bilinçaltını temizlemekle işe başlamak en doğru iş olacaktır. Sigaranın insan sağlığına verdiği zararlar düşünüldüğünde, bu bağımlılıktan kısa sürede ve en hasarsız olarak kurtulmak için bir hipnoterapistten yardım almak gerekecektir. Hipnoz sırasında verilen telkinler ile hayata daha olumlu bakabilir ve uzun süredir devam eden sigara bağımlılığından kısa sürede kurtulabilirsiniz. Hipnoterapi yöntemi, uzun süreli ve sağlıklı bir yaşama kavuşmak için en önemli yardımcılarınızdan birisi olacaktır.

hipnoterapi ile sigara bıraktırma
hipnoterapi ile sigara bıraktırma