Hipnoz İle Zayıflama

Hipnoterapi ile kendinizi şartlayarak istenmeyen kilolarınızdan sağlıklı bir şekilde kurtulun.

İnsanların bütün davranışlarında olduğu gibi, aşırı yemenin sebepleri de bilinçaltında yatmaktadır. Bu yüzden aşırı yemenin, hareketsizliğin bilinçaltında yatan sebeplerini ortadan kaldırmadan zayıflamaya çalışmak oldukça güçtür. Hipnoz ile kilo vermek isteyenlerin midesine değil, beyinlerine hükmedilerek, aç kalmadan ve acı çekmeden zayıflamanın sağlanması mümkündür.

Zihinsel ve bilinçaltı kayıtlarında gerekli olan değişim gerçekleşmeden kilo verme süreci zorlaşacak ve hatta verilen kilolar bir süre sonra tekrar geri alınacaktır. Kişiye göre düzenlenen bir diyet ve egzersiz programı yeterli değildir. Bilinçaltında yemek ile ilişkilendirilmiş olan duygular vardır. Stres, alışkanlıklar, inançlar, korkular gibi nedenler, kilo probleminin üstesinden gelebilmek için değiştirilmesi gereken bilinçaltı unsurlarıdır. Hipnoz sayesinde kilo verme programını hızlandırmak mümkündür. Zayıflama hipnozun en basit sonuçlarından biridir. Çünkü hipnoz sayesinde kişiler açlığın verdiği acıdan kurtulabilirler.

Açlık üzerinde hipnozun etkisi

Hipnoterapi uygulanacak olan kişi ilk olarak hipnoz hakkında bilgilendirilir. Hipnoz altında bulunan kişi ile sürekli konuşarak onun bilinçaltına inilir. Kilo vermesi için gerekli olan ve yememesi gereken yiyecekler, kötü alışkanlıklar telkinler ile bildirilir. Kilo vermesi için yapması gereken işler ve yemesi gereken yiyecekler bilinçaltına iletilir. Hipnoz ile verilen kilolarda bir rejim programı uygulanmadığı için, insan metabolizmasının izin verdiği kadar kilo verebilir. Ayrıca bu yöntem ile verilen kilolar tekrar geri alınmaz. Hasta farkında olmadan kilo verdiği için sinirli olma, aç kalma gibi problemler ile de karşılaşmaz. Kısacası hipnoz ile kilo veren kişiler aç kalmadan sadece alışkanlıklarını değiştirerek kilo verebilirler.

 Hipnoz ile bilinçaltındaki nedenler kaldırılmalıdır

Kilo vermek için herkesin önüne bir diyet listesi koyulur ve bu programa uyması istenir. Bu diyeti uygulamak için ise güçlü bir irade gerekir. Uygulamakta zorlanan kişiler bu diyet listelerini terk ederler ve umutsuzluğa, mutsuzluğa sürüklenerek verdikleri kilolardan daha fazlasını geri almaya başlarlar. Koşmak hatta yürümek bile istemezler. Çünkü bilinçaltı desteklenmemektedir. İnsanların aşırı yemelerinin sebepleri bilinçaltında kayıtlıdır. Aşırı yemek yemenin ve hareketsiz kalmanın sebepleri ortadan kalkmadan zayıflamaya çalışmak insanlara eziyet gibi gelmektedir. İşte hipnoz tam burada aşırı yeme sebeplerini ortadan kaldıran ve senelerdir uygulanan bir program olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü rejim yapmak isteyen kişinin bilinçaltında diyet yapma konusunda bir çatışma başlar. Aşırı yemek yemek, atıştırmak istemek diyet programı uygulamak isteyenlerin en büyük arzusu haline gelmektedir. Tüm bu isteklerin fizikselden çok bilinçaltı sebepleri vardır. Öfke, kıskançlık, özgüven eksikliği, kızgınlık, aşırı kıskançlık, yalnızlık, kişinin gücünün yetmediği yerlerde bastırdığı duygular gibi bilinçaltında yatan nedenler, insanların aşırı yeme isteklerini tetiklemektedir. İşte hipnoz olumsuz bu duyguları temizler ve kişiyi aşırı yeme isteğinden kurtarır. Hipnoterapi sayesinde dengeli beslenme alışkanlığı bilinçaltına kalıcı olarak yerleştirilir. Bu sayede kişi kolayca ve kalıcı olarak acı çekmeden zayıflar. Hipnoz ile zayıflama süreci kişiye göre 6-8 seans arasında değişmektedir.

Kilo alma nedenleri ve hipnoz ile zayıflama

Kilo almanın nedenlerinin başında psikolojik olarak yeme alışkanlığı gelir. İnsanlar sinirlendiklerinde, heyecanlandıklarında, üzüldüklerinde yemeğe sarılmaktadırlar. Yani kişinin ruh yapısı kilo problemlerini de beraberinde getirmektedir. Tedavi amacı ile kullanılması gereken ilaçlar iştah açabilmekte ve yeme alışkanlığını arttırarak kilo problemlerine yol açmaktadır. Kalıtımsal nedenler, iştah ve irade merkezindeki kontrol bozuklukları, hazım sistemi bozuklukları ve bağırsak tembelliği, düzensiz yeme, hızlı yeme, ikram ve ısrarlar da hızlı kilo alımına neden olmaktadır.

Nedeni ne olursa olsun, psikolojik ya da fiziksel nedenler bilinçaltına yerleşmiş ve alışkanlık haline gelmiştir. Yapılan rejim ve diyetler yeterli olmamakta ve verilen kilolar yeniden alınmaktadır. Hipnoz ile kilo vermenin en büyük avantajı, kişinin bilinçli ve dengeli beslenmesini öğrenmesi ile başlar. Daha sonra insanları yemeye yönelten psikolojik nedenler ortadan kaldırılır. Varsa diğer sorunlar verilen telkinler ile olumlu davranışlara çevrilir. Açlık çekmeden uygun diyetle ve kendi iradesi ile yediklerinden lezzet ve tat alarak ve hazım sisteminin de hızlanması ile zayıflama başlar. Hipnoz ile zayıflama, yediğinin farkına vararak, yediklerine kanaat getirerek doyuma ulaşma ile gerçekleşiyor. Hipnoz ile kilo verme esnasında, kişilerin kendi hayatlarından haz alma duyguları arttırılıyor. Günlük yaşantılarında daha ılımlı, sakin ve verimli olmaları sağlanıyor, güvenli bir şekilde kilo veriliyor.

kilolardan kurtulmak
kilolardan kurtulmak