MAKALELER

Hipnoterapi hakkında daha fazla bilgi edinebileceğiniz uzman makaleleri.

Hipnozla Vitiligo Tedavisi

1.Hipnoz seansında danışan yine o gökdeleni görüyor. Danışan gökdelendeki beyaz lekeleri izlerken enteresan bir şey oluyor. Beyaz lekeler Mimar Sinan’ın resmine dönüşüyor. Mimar Sinan’ın resmi birden konuşmaya başlıyor.Mimar Sinan kendisine diyor ki:Yıllardır bir gün bile tatil yapmadan çalışıyorsun. Tek düşüncen terfi alıp maddi ve manevi refaha kavuşmak. Bunun için kendini tüketme noktasına getirdin.Ruhun bir tatile ihtiyaç duyuyordu ancak sen onun sesini duymadın bile. Bundan dolayı bilinçdışı zihnin seni zorunlu bir tatile yolladı. Tam terfi alacağın zaman bir sürü hata yapmanı sağladı.Bilinçdışı zihnin hedefine ulaştı. Bu yaşadıkların sana bir ders olsun. Bundan sonra düzenli olarak tatil yapmalısın, sürekli iş düşünmemelisin. Yaz aylarında çocuğunla birlikte uçurtma uçurmalısın, parklara sahiller gitmelisin. Unutma sen bir robot değilsin. Terfi aldığında mutlu olabileceğini kimse garanti edemez. Belki terfi aldığında seni daha zor görevler bekliyor olacak. Tatilinde yeterince dinlendin. Şu an işe başlayabilirsin. Ancak unutma ki işi işte bırakmalısın. Günde 1-2 saatini kendine ayırmalısın.

O gece danışan gökdeleni rüyasında gördü. Bu sefer gökdelenin üzerinde vitiligo lekeleri yoktu ve gökdelenin son katı tamamlanmıştı. Kendisi ve ailesi gökdelenin terasında manzarayı izliyordu. Bu seanstan ve rüyadan sonra danışan “ bir de yurt dışı tatiline gideyim o zaman”dedi. Ailesi ile birlikte araba ile Paris’e kadar gitti.Gidiş ve dönüş yolunda bir çok ülke gezdi. Yani rüya gibi bir tatil yaptı.Tatil dönüşü vücudundaki vitiligo lekelerinden eser kalmamıştı.

Tatil dönüşü seanslarımız devam etti. İlk seanstan 6 ay sonra kendi şirketini kurdu.Kendi şirketini kendi memleketinde (Antalya) kurdu. Şu anda bir tatil köyü inşaatı yapıyormuş. Danışan “işi ve tatili birleştirdim Tuncay bey!!!” derken kahkaha atıyordu. Şu anda hayatından oldukça memnun. İyi ki bilinçdışı zihnim beni hasta etmiş diyor. Sonuçta daha güzel bir hayatı var ve hiç bir rahatsızlığı yok. Bilinçdışı zihin danışanın bu potansiyelini biliyordu ve görüyordu. Yani bilinçdışı zihin artık kendi işini kurmanın zamanı geldi şeklinde düşündüğü için danışanın terfi etmesine engel olmaya çalışıyordu. Ancak danışan bazı korkularından veya önyargılarından dolayı kendi işini kurmaya cesaret edemiyordu. Bilinçdışı zihin ürettiği hastalıklarla onu kendi işini kurmaya mecbur bıraktı.

Sonuç olarak tüm psikolojik sorunlar bilinçdışı zihnin uyarılarıdır. Bilinçdışı zihnimiz hayatımız üzerinde çok büyük etkilere sahiptir.

Bu örneği okudunuz. Muhtemelen çoğunuz benimde bir tatile ihtiyacım var diyorsunuz. İstanbul Rumelifeneri (Sarıyer’de)çok iyi bir tatil köyü biliyorum Bu tatil köyüne ben 2-3 ayda bir gidip şarj olup geliyorum. Deniz orman plaj inanılmaz güzel. Üstelik çok sessiz. Keşfedilmemiş bir cennet. www.goldenbeachclub.net Pahalıda değil. Sabah gidip akşam gelebilirsiniz. Hafta sonu orada kalmak isterseniz bungalowlar çok şirin ve çok temiz. Tüm ailenizle birlikte bungalowda kalırsanız ödeyeceğiniz toplam ücret hafta içi 80 dolar,hafta sonu 100 Dolar.İyi tatiller:)